Ułatwienia dostępu

Instytut Politologii, Socjologii i Filozofii

Zaproszenie na seminarium naukowe z okazji 50-lecia stosunków dyplomatycznych Polski i Nowej Zelandii

Zaproszenie na seminarium naukowe z okazji 50-lecia stosunków dyplomatycznych Polski i Nowej Zelandii
Konferencja 2

Seminarium pt. „50 years of Poland-New Zealand Diplomatic Relations” organizowane jest przez Instytut Kulturoznawstwa i Dziennikarstwa Akademii Ignatianum w Krakowie przy wsparciu Ambasady Nowej Zelandii w Warszawie. Odbędzie się ono w poniedziałek 29 maja 2023 roku w Auli Wielkiej im. Grzegorza Piramowicza SJ Akademii Ignatianum w Krakowie. Wydarzenie to zaszczyci swoją obecnością J.E. Pani Ambasador Nowej Zelandii w Polsce Alana Hudson, która opowie o obecnych relacjach między Polską a Nową Zelandią.

W trakcie seminarium będzie można posłuchać o początkach relacji bilateralnych obu państw, kobietach w dyplomacji oraz relacjach polsko-nowozelandzkich z perspektywy Nowej Zelandii. Swoje przemówienia wygłoszą Roberto Rabel, emerytowany profesor w Centre for Strategic Studies na Victoria University of Wellington (VUW), dr Joanna Siekiera z University of Bergen (Norway) i dr Dariusz Zdziech z Akademii Ignatianum w Krakowie.

Jedną z prelegentek będzie także pracownica naszego Instytutu – dr Justyna Eska-Mikołajewska z Katedry Studiów Politycznych. Zaprezentuje ona potencjał polsko-nowozelandzkiej współpracy gospodarczej oraz dalsze kierunki rozwoju tych relacji.

Plakat wyarzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *