Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Akademii Młodych Dyplomatów w Warszawie. Studiował na Uniwersytecie Ekonomicznym w Hiroshimie, gdzie pełnił funkcję asystenta badawczego. Ukończył z wyróżnieniem praktykę absolwencką w Ambasadzie Rzeczpospolitej Polskiej w Tokio, jak również z wyróżnieniem ukończył studia magisterskie na kierunku stosunki międzynarodowe. Po dzień dzisiejszy związany badawczo z Japonią, a od 2018 roku zawodowo z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie jako asystent w Katedrze Studiów Politycznych. Jest współpomysłodawcą Asia Explained — projektu, którego celem jest przybliżanie zjawisk społeczno-gospodarczych oraz integracja krakowskiego środowiska naukowego skupionego na kwestiach azjatyckich. Członek Polskiego Towarzystwa Studiów Międzynarodowych, Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Były przewodniczący Zarządu Samorządu Doktorantów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
W 2018 roku uzyskał certyfikat I stopnia w zakresie tutoringu akademicko-rozwojowego (certyfikat wydany przez Collegium Wratislaviense). Ukończył międzynarodowy projekt Mistrzowie Dydaktyki na uniwersytecie Aarhus w Danii. Autor artykułów naukowych poruszających tematy m.in. japońskiej polityki migracyjnej; przemian zachodzących w japońskiej polityce zagranicznej pod przywództwem Abe Shinzō; rywalizacji Japonii i ChRL o Republikę Południowej Afryki; oraz wzajemnej percepcji Stanów Zjednoczonych i Chińskiej Republiki Ludowej. Od rozpoczęcia studiów doktoranckich w październiku 2015 roku wziął udział w ponad 50 konferencjach naukowych. Jego zainteresowania naukowo-badawcze koncentrują się na:
- Japońskiej polityce wewnętrznej i zagranicznej,
- Stosunkach politycznych oraz powiązaniach gospodarczych pomiędzy państwami Azji Południowo-Wschodniej,
- Dyplomacji tradycyjnej, ekonomicznej oraz jej nowych form charakterystycznych dla XXI wieku,
- Japońskim zaangażowaniu na kontynencie afrykańskim,
- Soft power, hard power oraz smart power państwa,
- Przestrzeni kosmicznej jako kolejnej płaszczyzny rywalizacji pomiędzy mocarstwami,
- Kinematografii jako narzędzia propagandy stosowanego przez ChRL.
Prywatnie miłośnik dobrej prozy literackiej i popularnonaukowej (Lovecraft, Philip K Dick, Houellebecq, Kahneman, Snyder, Hawking i in.). Lubi teatr, chętnie też bierze udział w krakowskich wydarzeniach kulturalnych. Interesują go: teoria strun, światowy box office, gry planszowe oraz dwudziestolecie międzywojenne w Polsce.